Wskazówki tyczące makijażu brwi

Wybieramy kolor podkładu.

Wim Hof

Chcąc uzyskać jak najbardziej naturalny rezultat, należy dużą wagę przyłożyć do doboru trafnego odcienia fluidu. Sprawdźmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Potem wykorzystajmy poniższe porady, by sięgnąć po produkt, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Zanim jednakże rozpoczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samemu ustalić jej ogólny rodzaj. Wyróżniamy trzy podstawowe typy cery. Są to: cera tłusta, mieszana oraz sucha. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim z któregoś z nich skorzystamy, koniecznie uprzednio sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Zwykle jest ich kilka lub kilkanaście do wyboru, stąd każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Następnie winnaś wypróbować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Jeżeli wszelako już musimy to zrobić, bo udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, aby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest weryfikować podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją także pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół mają one żółtą tonację. Znakomicie chowają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Gdy takich niedoskonałości mamy niemało na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, albowiem one jedynie zaakcentują niedoskonałości naszej skóry.

Makijaż brwi – porady

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieodgadniony obszar  i myślisz, że nigdy nie nauczysz się go prawidłowo wykonywać? Zamiast od razu zakładać swoją porażkę, rozpocznij praktykować, bo to właśnie praktyka tworzy eksperta. A ów typ makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na nieprosty. W rzeczywistości, gdy już ogarniesz pewne podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu ledwie kilku minut – i to choćby w czasie podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednak trochę czasu na owe ćwiczenia. Jeżeli dzierżysz pomadę bądź cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, jeśli za kilka minut musisz wyjść do pracy lub na zakupy. Wybierz sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtenczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jakie wrażenie robią twoje brwi, kiedy są pomalowane. Musisz wyuczyć się zaznaczać ich naturalny kontur i generalny wygląd. Jeżeli uda ci się właściwie pomalować brwi, obrys twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – ale nim rozpoczniesz nabywanie i testowanie tych wszystkich wyrobów, powinnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest zwyczajna prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu opanowywać. Na malowanie nadejdzie jeszcze czas, natomiast początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz też nakładać na nie niedużą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wtenczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik malowania brwi jest natomiast tak wiele. Trudno powiedzieć, jaka z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i stwierdzić, jaka technika jest dla ciebie najodpowiedniejsza. Wypróbuj też różne kosmetyki do brwi i nie limituj się wyłącznie do klasycznej kredki. Przypuszczalnie znacznie fajniejszy rezultat osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz brwi pomadą w ciemniejszym kolorze.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *